LASKAT - ned. hlazením apod. projevovat lásku 1,2:1. dítě, milou  (slovník spisovné češtiny)    

 

Alternativně rocková kapela z Tábora. Hudba i texty pocházejí z vlastní produkce ve spolupráci týmů Kotapis & Kotapis, Ivosh Muzik, J.H.Condor.

Kapela zdědila po své slavné předchůdkyni z 90. tých let minulého století kytaristu M. Kotápiše a samozřejmě jméno. Byla znovuzaložena v roce 2005. Milan společně s Ivošem (zpěv) začali vytvářet repertoár a s J.H. Condorem a R. Kotápišem i texty.

Po přizvání bubeníka B.Kolibíka se na postu baskytaristy vystřídalo široké táborské okolí. V té době vzniklo v kapele často používané a ne zrovna lichotivé pořekadlo „…basáci jsou č…..“

V srpnu 2005 byl odehrán koncert na sokolské plovárně v Táboře se zapůjčeným basákem P.Smažíkem ze spřátelených SOBI 20 (který tvoří světlou vyjímku mezi basáky díky Smážo) a hned na to ještě jeden v Táborském Bardu.

Pak odešel B. Kolibík z důvodu neúplnosti kapely. Na jedné z pracovních porad kapely v restauraci, v brzkých ranních hodinách, si R. Kotápiš jako dobrý vtip, z rukou svého bratra vylosoval post baskytaristy a bylo. Ne hned, ale přece. Poté již kvůli hudební zaneprázdněnosti nenastoupil za bicí B. Kolibík, ale jeho pilný žák P. Hrbek. Brzy se stal plnohodnotným členem Laskat.

Kapela potvrdila svou koncertuschopnost v září 2009 v rockovém klubu Orion.

....ale LASKAT je taky parta kamarádů, která si spolu ráda dá pár piv nebo něco ostřejšího a přitom nechá rozeznít cokoli co umí udělat trochu hluku, při kterém běhá mráz po zádech. Jestli to taky znáte tak si to můžete připomenout s náma…